top of page

Kaş’ta Bir Ocakbaşı Macerası: Zaika

03.08.2016 | Hande Samancı

Kaş’ta meyhanelerin aksine et restoranları daha az. En güzel eti, keyifli bir ortamda nerede yerim derseniz bence en doğru adres Zaika.

Öncelikle söylemeliyim ki Zaika herkesin kendine göre bir şey bulabileceği bir menüye sahip. Kırmızı et yiyemem diyenler için tavuk eti ve bunlara ek olarak tabi ki meze, salata çeşitleri mevcut. Yalnız hazır Ocak başına gitmişken, kırmızı eti de benim gibi tadan birçok kişi tarafından övülüyorken, kırmızı etle de bir sorununuz yoksa kebaplarını denemenizi şiddetle tavsiye ederim.

Benim iki kere gitme fırsatım olduğundan ve ay o arkadaştan biraz diğerinden biraz derken bir çok şeyi deneme şansım oldu. Şaşlık çok tercih edilenler listesinde; yedikten sonra doğru bir tercih yapmışım diyeceğiniz cinsten bir lezzet, diğer yandan oranın ismini taşıyan Zaika kebabı ve beyti kebabını da denedim. Hepsi başarılıydı.

Şaşlık’tan ayrıca bahsetmek isterim, her gittiğinizde bulamayacağınız bir çeşit sebebi de yapım aşamasının uzun sürmesi bu yüzden  gitmeden önce rezervasyonunuzu yaptırırken bu taddan yoksun kalmamanız adına ayrıca söylemelisiniz. Bunların yanında gavurdağ salata, Lübnan veya Hatay usulü patlıcan ezmesini söyleyebilir (tabiki başka çeşitlerde var bunlar bizim öncelikli seçimlerimizdi) ve meşhur incir tatlısıyla yemek kapanışını yapabilirsiniz.

Önemli bir ayrıntı olarak, yediğiniz çoğu şeye fazla para ödemeden memnun ve mutlu bir akşam geçirebileceğiniz bir mekân. Dilerseniz menü ve fiyatlara Zaika’nın internet sitesinden ulaşabilirsiniz > www.zaikaocakbasi.com/adilFiyat.html. Fiyatların yanında ortamı ve müzikleri gayet iyi. Bunlara ek garsonları ilgili ve güleryüzlüler.

Eğer yolunuz bir gün Kaş’a düşerse gidebileceğiniz ve pişman olmayacağınız bir yer olduğunu gönül rahatlığıyla söyleyebilirim. Ancak unutmayın rezervasyonsuz giderseniz kapıdan geri dönme olasılığınız çok yüksek, bir hatta iki gün önceden mutlaka yer ayırttırmanızı tavsiye ederim.

Afiyet olsun…

bottom of page