top of page

Yeldeğirmeni'nde Gidilesi 3 Mekan

14.12.2016 | Hande Samancı

Kadıköy aşığı biri olarak Moda'dan sonra en sevdiğim yerlerden birinin Yeldeğirmeni olduğunu söyleyebilirim. Rengarenk duvarları, eski binaları ve güzel,şirin kafeleriyle mutlaka keşfedilmesi gereken bir semt. Bende gidip beğendiğim 3 mekanı sizin için sıraladım.

1. Garda Cafe
İsmini Haydarpaşa Garı'nın içi gibi dekore edilmiş olmasından dolayı almış. Duvardaki resimler garın bütün özelliklerini anlatıyor ve kafenin içerisinde bir duvarda Haydarpaşa Gar Binası'nın tarihçesi asılı. Konsept çok güzel yaratıldığından içeri girildiğinde gar havası daha da hissediliyor. Bu açıdan çok sevdiğimi söyleyebilirim. 

Menüsünde kahvaltıdan ana yemeğe kadar çeşitlilik bulunmakta. Son derece samimi ortamı ve kibar, güler yüzlü çalışanlarıyla mutlaka ya bir sabah kahvaltısına yada bir çay, kahve içmeye uğramanız gereken bir mekan. 
 

"İki biradan sonra herkes herkesi severt. Sen beni kahvaltıda sev."

2. Kafe Küff

Garda Kafe'nin hemen çapraz karşısında yer alan içinde büyük bir kütüphaneye sahip Küff konseptiyle ilgi çekici bir kafe. 


Yeldeğirmeni'nde en kalabalık kafelerden biri olduğunu da eklemek lazım. Ne zaman gitsem gelenin gidenin eksik olmadığını söylemeden geçemeyeceğim. Hem içerde hemde dışarda ki oturma alanıyla gayet geniş bir alanda yer alan Küff menüdeki yemek fiyatları ve lezzetleri olarakta gayet iyi. Özellikle sandviçlerini deneyebilirsiniz. 

3. Bilumum Şeyler

Şirin mi şirin, küçük ama butik bir kafe arıyorsanız Bilimum Şeyler tam size göre. Sessiz sakin bir yerde çayımı, kahvemi içip güzel vakit geçirmek isterseniz tercih edebilirsiniz. Menüsü içecek ağırlıklı ve alternatif olarak tatlı ve boşnak börekleri bulunmakta. 
 

Keyifli zaman geçirmeniz dileğiyle :)

bottom of page