top of page

Vizyon Film Önerileri

27.2.2019 | Hande Samancı & Gonca Kaya

At Eternity's Gate ( Van Gogh: Sonsuzluğun Kapısında) IMDb: 6.9

Julian Schnabel'in yönettiği filmin oyuncu kadrosunda; Willem Dafoe, Rupert Friend, Oscar Isaac ve Mads Mikkelsen yer alıyor.

Biyografi türünde olan At Eternity's Gate Vincent Van Gogh'un yaşamının daha çok son zamanlarını ele alıyor. Çoğu biyografi filmlerinden farklı bir bakış açısıyla çekildiğini söyleyebilirim. Filmi izlerken Van Gogh'un gözünden görüyor, kafa sesiyle hissettiğini hissediyorsunuz. Yönetmen klasik bir biyografi filmde olabilecek tarihi sıralamayla veya herkesin bildiği bilgilerle çekmek yerine daha çok Van Gogh'un zihnine odaklanmış ve bence buda filmi baştan sona farklı kılmış.

Severek izlediğimiz At Eternity's Gate filmi vizyondayken gidip izleyebilirsiniz.

glass.jpg

Glass IMDb: 7.0

 

Unbreakable ve Split filmlerinin üçüncüsü olarak gösterilen Glass aslında tam olarak beklediğimiz bir devam filmi gibi değildi. Daha çok hikayeyi sonlandırmak için çekilmiş bir film gibiydi.

Bazı devam filmlerini bir önceki filmi izlemeden yakalayabilirsiniz ancak Glass o filmlerden değil, bu filmi izlemek ve anlamak için geçmişi bilmeniz gerekiyor!

David Gunn, Elijah ve Kevin karakterlerini bir araya getiren filmde iyiye karşı kötülerin iş birliğini izliyoruz. İzlerken Elijah'nın zekasına hem ne kadar hayran kaldığımızı hem de ne kadar nefret ettiğimizi söylemeye gerek yok herhalde. Filmin mesajı düzeni sağlamak adına farklı olanı kazanmak yerine ondan kurtulmak üzerine kurulu gibi geldi bize. Ancak bu mesajı verirken birçok mesaj daha veriliyor. Örneğin sevgi verilen en güçlü mesajlardan.

Daha önce de olduğu gibi bizce filmin favori karakteri Kevin idi. Kötü bir karakter olarak kurgulanmış olsa da, ondaki insancıllığa hepimiz vurulmuşuzdur. Ayrıca belirtelim, bu karaktere can vermek, seyirciyi bu denli inandırmak her yiğidin harcı olmasa gerek. James McAvory'i ayrıca tebrik etmek gerekiyor.

Hikayenin sonu bizi çok mutlu etmese de oyuncuları izlemek için bu film izlenir.

Organize İşler Sazan Sarmalı IMDb: 6.1

Sinemada izledikten 1 hafta sonra Netflix'te filmi görmek bize pek keyif vermese de, filmi kısaca yorumlayalım dedik. 

Filmi izlerken ve izledikten sonra, Organize İşlere dair aklımızda kalan hikayesinden ziyade, hikayede izlediğimiz karakterler oldu. Oyuncular karakterlerinin hakkını severek ve eğlenerek vermişler. Seyirciyi güldürmeyi başaran filmi, altında çok büyük anlamlar aramadan izleyip, keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Asım Noyan'ın ve hikayeye dair olan yan karakterlerin seyirciye verdiği ana mesaj can çıkar huy çıkmaz gibiydi. Filmin sonunu sevdiğimizi, sanayi tüpü esprisine de bayağı güldüğümüzü söyleyip daha fazla detaya girmeyelim deriz.

Keyifli seyirler...

bottom of page