top of page

Sihirli Spatula

29.09.16 | Hande Samancı

Tuzlusundan tatlısına içerde herşeyi bulabileceğiniz Acıbadem'de yer alan pastalarına bayıldığım bir kafe; Sihirli Spatula.

Meraklandıysanız sizi hemen nasıl ulaşacağınız konusunda aydınlatayım; Acıbadem Caddesi'nin hemen üzerinde yer alan Sihirli Spatula'yı kolaylıkla bulabilirsiniz. Mekanda içeride ve dışarıda oturulacak alanlar mevcut. Bunu yanında dekorasyonundan bahsetmeden yapamayacağım, kafe şirin mi şirin bir dekarasyona sahip.

Gelelim asıl sevdiğim kısma; tatlılar :) İçeriye girdiğinizde pastalar ,cupcakeler, cheeseecakeler ve daha adını bilmediğim birçok tatlı çeşidi ile insana kendini görsel bir şölenin içindeymiş gibi hissettiriyor. Aramızda kalsın; bütün çilekli pastaları denedim ve hepsini de ayrı ayrı çok sevdim.

Tatlıların yanında tuzlu severler için tuzlular da unutulmamış. Poğaça,açma ve börek seçeneklerini de burada bulmanız mümkün. Bunlara ek kahvaltı seçeneği de mevcut. Ben denemedim ama mekanın samimiyetini düşünürsek bir pazar kahvaltısının güzel olacağını tahmin ediyorum.

Sonuç olarak diyeceğim şu ki; tatlının yanında kahvenizi alıp ya da tuzlularla demli bir çay söyleyip güzel zaman geçirebileceğiniz tatlı bir mekan, tavsiye edilir yani :)

Afiyet olsun :)

 

Adres:

Acıbadem Caddesi Palmiye Sok. Şafak Apt. No.1 Acıbadem, İstanbul

bottom of page