top of page

Netflix Dizi Önerileri

17.2.2019 | Hande Samancı

Bu aralar biz de kendimizi Netflix popülaritesine kaptırmış bulunmaktayız. Kendisi kısa zamanda bayağı sevdiğimiz platformlardan birisi haline geldi. Dizilerin yanı sıra birçok  film seçeneği olsa da biz genelde dizi izlemeyi tercih ediyoruz. İzlediğimiz dizi sayısı da artınca bir liste yapalım dedik ve sevdiğimiz, sevmediğimiz, eh işte dediğimiz Netflix orijinal dizilerini listeledik. Şimdiden iyi seyirler

Netflix Originals

En Çok Sevdiklerimiz:

 

Ozark IMDb: 8.3

Chicago’da bulunan bir mali danışmanlık şirketinin ortağı olan Marty görünüşte sıradan bir hayat sürüyormuş gibi dursa da aslında kazandığı bütün parayı kara para aklayarak kazanmaktadır. Tabi bu da işlerin biraz karışmasına neden oluyor. Meksikalı bir uyuşturucu karteline borçlanan Marty'nin ailesiyle birlikte nasıl suç dünyasının bir parçası olduğunu merakla izlediğimiz dizinin; Netflix'in iyi dizilerinden birisi olduğunu söyleyebilirim.

The OA  IMDb: 7.7

 

Oldukça gizemli ve fantastik türde olan dizi The OA; yedi yıl boyunca kayıp olan görme engelli bir kızın; gözleri düzelmiş ve özel güçlere sahip bir şekilde eve dönmesiyle başlayan olayları konu alıyor. Sıra dışı bir konusu var tavsiye ederiz.

Alias Grace IMDb: 7.8

 

Alias graces 6 bölümlük Margaret Atwood romanından uyarlama bir mini-dizi aslında ama oldukça sürükleyici ve merak uyandırıcı. Diziyi izlerken değişik duygular içerisine bir girdik bir çıktık. Böyle son olur mu ya dediğimiz ve tavsiye ettiğimiz oldukça etkileyici bir Netflix dizisi.

Eh İşte Dediklerimiz:

 

Glitch IMDb: 7.6

 

Avustralya yapımı fazlasıyla para-normal olayların olduğu bir dizi. Bir kasabada 6 kişinin mezarlarından gayet sağlıklı bir şekilde çıkmasıyla gelişen olayları konu alıyor. Gizem ve bilim kurgu içeren bir drama dizisi aslında. İzlerken sık sık merak uyandıran şeyler oluyor. Alternatif para-normal dizi severlere önerebileceğimiz bir Netflix dizisi.

 

Las Chicas Del Cable IMDB: 7.6

 

Dram ve aşk türünde olan Las Chicas Del Cable İspanyol yapımı bir Netflix dizisi. 1920'lerde telefon şirketinde çalışan 4 kadının hikayesini konu alıyor. Kadınların o dönemde nasıl bağımsızlıklarını kazanmaya çalıştıklarına ve bunun için verdikleri mücadelelere bolca değiniyor. Entrika severler için bizden güzel bir tavsiye:)

 

Good Girls IMDB: 7.9

 

Dram ve komedi türünde olan Good Girls kendi halinde 3 kadının hikayesini anlatıyor. Olaylar parasal sorunları olan bu 3 kadının; nakit para ihtiyaçları sebebiyle soygun yapma kararı almalarıyla başlıyor aslında.

 

İzlemeye Devam...

 

The Crown IMDb: 8.8

 

Kraliçe 2. Elizabeth’in hayatını ve tahta geçmesinden sonraki politik süreçleri konu alıyor.İlk sezon bolca Churchill içeriyor. Diğer sezonları da umut vaat ettiğinden bütün sezonları bitirmemiş olsak da önermeden yapamadık.

 

Dogs of Berlin IMDB: 7.5

 

Daha 4 bölüm izlediğimiz bir dizi. İyi yorumları duyup başladık bizde. Sizde başlayın beraber yorumlarız sonra :)

İzledik Ama Neden İzledik :)

Tidelands IMDB: 7.1

 

Yaşadığı balıkçı köyüne geri dönen eski mahkum Cal McTeer’in, bir ceset bulmasıyla başlayan olayları konu alıyor. Kasaba oldukça gizemli. Gizemlerin en büyüğü ise körfezin saklı bir yerinde yaşayan, toplumun dışına itilmiş Tidelanders( yarı insan yarı sirenlerin olduğu garip bir tarikat) adlı grup. Fantastik dizi severler her türlü izleyebilir ancak sevmeyenler çok bulaşmasın :D

 

You IMDB: 7.9

 

Çıkar çıkmaz o kadar konuşulan bir dizi oldu ki bizde hemen izledik tabi. Bir kütüphane müdürü olan Joe'nun saplantılı aşk hayatını ve yaptıklarını anlatıyor. Açıkçası abartıldığı kadar güzel değildi. Hikayedeki boşlukların altının doldurulması gereken kısımlar var. Bir ana karakterlerin sesli düşünme olayı hoşumuza gitti. Ama 2-3 bölüm sonra konuda çok dar olduğu için sürükleyiciliğini kaybettiğini söyleyebiliriz.

Beğenmeyip İzlemeye Devam Etmediklerimiz :(

La Mante  IMDB: 7.5

Under the Dome IMDB: 6.6

İzlemek İstediklerimiz:

 

Travelers, Maniac, The Alienist, The Haunting of Hill House

bottom of page