top of page

Les Quinze Nits | Barcelona

15.04.2017 | Gonca Kaya

Fotoğraf internetten alınmıştır.

Size Barcelona’nın en hareketli meydanlarından  Placa Reial’da yer alan Les Quinze Nits adındaki restorandan bahsetmek ve yolunuz Barcelona’ya düşerse gitmeniz için ısrarcı olmak isterim.

 

Meydana adımımı ilk attığım andan itibaren büyülendiğimi rahatlıkla söyleyebilirim. 4 günlük kısa Barcelona gezimizde en sevdiğim yerleri sıralamam gerekirse Placa Reial meydanı kesinlikle ilk 5 e girer benim için. Dört bir yanı otel ve restoranlarla çevrili bu hareketli meydanın sokak lambaları ünlü mimar Gaudi tarafından tasarlanmış.

 

Biz Les Quinze Nits’e bir arkadaşımızın önerisiyle gittik. Daha sonrasında internetten yorumları okurken normalde oturmak için çok sıra beklenildiğini ve rezervasyonsuz gidilmemesi gerektiğini öğrendim. Her yerde wifi bulamadığımızdan çokta bilgi sahibi değildik ve bu sebepten rezarvasyon falan yaptırmadık. Şans bizden yanaymış, dışarıdaki en güzel masalardan birisinde yer bulduk ve hiçte sıra beklemedik. Tabi ekim ayında olmamız ve Barcelona’nın yazdan kalma ılık havasının memnuniyeti arttıran payını da unutmamak gerekiyor. Siz siz olun rezervasyonunuzu yaptırın, kuyruk beklemek zorunda kalmayın derim ben.

 

Menüsünden bahsedecek olursak deniz ürünlerinden, et ürünlerine ve meşhur tabaslara kadar çok geniş her damak tadına hitap edecek bir menüye sahip. Deniz mahsüllü makarnasını, karidesini tattığımdan rahatlıkla önerebilirim. İspanyolların meşhur Paellasını da burada deneyebilirsiniz. Paella konusunda da oldukça başarılılarmış. Tabi yemeğinizin yanında bir de Sangariayı söylemeyi unutmamanız içinde ısrar ediyorum. Şayet ben bayağı bir sevdim.

Diğer güzel bir özellik olarak karşınıza abest fiyatların çıkmaması.

Yani tavsiye edilir. Afiyet olsun :)

bottom of page