top of page

Komşu Evdeki Çocuk (The Boy Next Door) - 2015

  .  .2016 | Gonca Kaya

IMDb : 4,6/10

Tür : Gerilim

Süre : 91 dk

Yönetmen : Rob Cohen

Oyuncular : Jennifer Lopez, Ryan Guzman, Kristin Chenoweth, John Corbett, Ian Nelson

Senaryo : Barbara Curry

2015 yapımı film IMDb ‘den düşük puan almış olsa da bana göre izlemeye değer bir film.

Filmin baş karakteri Claire (Jennifer Lopez) kocası tarafından aldatılmış ve yeni boşanmış bir öğretmen. Duygusal olarak yıprandığı dolayısıyla zor bir dönem geçirdiği her halinden belli olan Claire’in de elbetteki zaafları var.

Claire’in evinin hemen yanındaki eve amcasına bakmak için taşınan ve öz güven patlaması yaşadığını her hareketinden anlayabildiğimiz Noah’ta bunun farkına varıp Claire’in duygusal boşluğunun üzerine gidiyor. Bunu yaparken Claire’in hayatındaki en önemli varlığa yani oğlu Kevin’a arkadaşça yaklaşmakta ve bu sayede Claire’e de daha yakın olmakta akıllı Noah’ımız.

Başta herşey normal gibi görünsede Claire ve Noah’ın ilişkilerinin boyutu değişince ve Claire’in bu yakınlaşmadan rahatsız olup, bir daha Noah ile görüşmek istememesiyle birlikte filmdeki gerilim seviyesi oldukça artıyor.

Sağlıklı düşünemeyen bir insanın psikolojisi hiçte hafife alınacak bir olgu değil. Bunu filmde çok net görebiliyoruz. Olay örgüsünün oldukça başarılı işlendiği ve gerilim dolu filmin sonu her ne kadar daha önce izlediğiniz filmlere benzese de izlemeye değer. Klasik dediğime bakmayın; en azından Amerika dünyayı büyük bir tehlikeden kurtarmıyor.

İyi seyirler :)

bottom of page