top of page

Yemeli- İçmeli Kapadokya 

22.03.2017 | Hande Samancı

Seten  Restaurant: Kapadokya'da ünlü ve bilinen bir restoran olduğunu ve bunu sonuna kadar hak ettiğini söylemek mümkün. Göreme merkezine çok yakın bir konumda olan Seten restaurantı bir akşam yemeği için tercih ettik. 3 arkadaş değişik yemekler seçtik ve yediklerimizden hiç pişman olmadık :) Taş bir evin içine yapılmış olan mekan şöminesi ve konseptiyle Kapadokya ruhunu tamamen içeriyor. Böylece şarabınızı yudumlayıp sakin, huzurlu ve baya doymuş şekilde gecenizi geçirebiliyorsunuz. Yemek ne önerirsin diye sorarsanız kiremitte tavuk, tavuk sarma ve sebze sevenler için ise sebzeli krepi denemenizi tavsiye ederim. Ek olarak çalışan herkesin çok kibar olduğunu belirtmeliyim.

Musuem Hotel Lil'a Restaurant:  Uçhisar'da bulunan hem oteli hem de restoranı bulunan manzarasıyla insanı büyüleyen mekan.  İster bir akşam üstü kahvesiyle isterseniz de eşsiz menüsünden bir şeyler seçip atıştırırken, güzel vakit geçirebilirsiniz. Biz yorgunluğumuzu atmak için Türk Kahvelerimizi söyleyip manzaranın tanıdı çıkarmayı tercih ettik. Eğer daha fazla zamanınız varsa mekanın eşsiz manzarasında bir şeyler yemeyi denemelisiniz. 

Uranos Sarıkaya  Restaurant: Çanak ve çömlekleriyle meşhur Avanos'ta dağın içinde bulunan kendine özgü bir tarzı olan bir Uranos Sarıkaya Restaurant testi kebabı ile meşhur olmuş ve ün salmış durumda. Bizde buraya kadar gelmişken denemek lazım diyip kendimizi burada bulduk. Gerçekten otantik ve güzel bir ortamı olduğunu söyleyebilirim. Ancak bir küçük sıkıntısı var menüden bir şeyler seçme şansınız çok olmuyor. Fix menü olarak seçenekler sunuluyor. Mercimek çorbası, pastırmalı kuru fasulye, çömlek kebabı ve baklavadan oluşan fix menü sunuyorlar. Eğer bunlardan sevmediğiniz yemek varsa çok tercih edilesi olmuyor haliyle. Ancak et sever insanlara rahatlıkla önerebilirim. Çalışanların nazik ve güler yüzlü olması, servisin hiç aksamaması gerçekten restoranı öne çıkartan özelliklerinden olduğunu düşünüyorum.

Mydonose Kafe: Göreme merkezde bulunan küçük,samimi bir ortamı olan,  bir şeyler yeyip içerken keyifli zaman geçirme garantili Mydonose Kafe bulunduğu konumla gidilesi yerler arasında yer aldı bizim için. Menüde her çeşit şeyi bulmanız mümkün.  Atıştırmalık şeyler seçmeyi düşünürseniz  gözleme, sigara böreğini tavsiye edebilirim. Güzel müzikleri ve sakin ortamıyla güzel bir akşam geçirebileceğiniz bir mekan.

Pasha Kafe: Bir çok kafede olduğu gibi canlı müzik seçeneği sunan Göreme'de yer alan güzel, eğlenceli  zaman geçirmeye gidilebilecek yerlerden biri. Diğer mekanlara göre her zaman daha dolu olduğunu söyleyebilirim. Bir şeyler içeyim canlı müziğimi de dinleyeyim derseniz tercih edebilirsiniz.

Daha çok vaktimiz kalmadığı için gidemediğimiz ama içimizde kalan mekanlar oldu. Ziggy's, Seki Restaurant ve Argos in Cappadocia mekanlarını da deneyebilirsiniz.

Genel anlamdan çok isteğinize göre yemek bulamama olasılığınız da var. Biraz et ağırlıklı menülere sahip kafe ve restoranların daha çok olduğunu söylemek mümkün. Ek olarakta yeme-içme olayları beklediğinizden biraz daha fazla pahalıya gelebilir. Menü fiyatları bazı restaurantlarda artış gösterebiliyor.

Şimdiden afiyet olsun:)

bottom of page