top of page

Kadıköy'de Kahve İçilesi Mekanlar

06.09.2017 | Hande Samancı

Nereye gitsek diye düşünürken kendimizi hep bulduğumuz yerlerden biri Kadıköy/Moda. Tabi durum böyle olunca da Moda’da ki şirin mi şirin kafeleri keşfetmemek olmuyor. Keyifli zaman geçirdiğimiz, kahvelerini içmeye doyamadığımız yerleri sizin için sıraladık.

Cherrybean Coffees

Moda'daki diğer kahvecilerden farklı olarak geniş ve güzel bir arka bahçeye sahip olması mekanın en büyük avantajlarından biri olduğunu düşünüyorum. Büyük kalabalık gruplarında rahatlıkla tercih edebileceği,  güzel tarçınlı kurabiyeleri yanında leziz kahvelerinden içip bahçenin keyfini çıkartabilirsiniz.

Page Cafe and Gallery

Duvarlarda ki tabloları ve geniş kütüphanesiyle içerisine girildiğinde insana huzur veren bir mekan olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. İster saatlerce oturup kahve eşliğinde kitap okuyabilir isterseniz kalabalık arkadaş grubuyla gidip ders de çalışabilirsiniz. Mekan içinde herkese uygun kısımlar bulunuyor. Güzel tatlıları ve kahvesi eşliğinde bir gününüzü rahatlıkla geçirebileceğiniz bir mekan ararsanız burası doğru bir tercih olacaktır.

İstisna Tatlar

İsmi gibi değişik ev yapımı tatlıları, dağ çilekli veya mandalinalı Türk kahvesiyle Moda'da dikkat çeken mekanlardan. Moda caddesi üzerinde bulunan sıcak, samimi ortamıyla devamlı gidilesi kahvecilerden olduğunu söyleyebilirim.

Naan Bakeshop

Diğer mekanlardan farklı olarak ekmekleriyle herkesin dikkatini çeken Naan Bakeshop Kadıköy'de en sevdiğimiz günün her saati gidilesi mekanlardan. Kahvaltı seçeneği dışında güzel ev yapımı tatlıları ve kahvesiyle de gönlümüzü kazandı. Mekanın güzel atmosferi eşliğinde mutlaka bir akşamüstü kahve eşliğinde tatlıları da denenmeli.

Dört Kadıköy

Sessiz sakin bir sokakta yer alan Dört Kadıköy tam gidip saatlerce çalışabileceğiniz bir mekan.  Kafe çok geniş olmasa da geniş ahşap masalarıyla ve atmosferiyle güzel vakit geçirmek için seçilebilecek yerlerden. Ayrıca bir çok değişik kahvesi bulunmakta. Bu açıdan mutlaka tadılması gereken kahveleri ve yayında yiyebileceğiniz Trileçeleri, Brownieleriyle Kadıköy'deki en iyi kahvecilerinden.

180 Coffee Bakery

Renkli ve sevimli dekorasyonu,  Muffin, tart, NY cheesecake, kavanozda milföy gibi leziz mi leziz tatlıları ve filtre kahvesiyle Kadıköy'de mutlaka gidilesi mekanlar arasında yer alıyor. Bir hafta sonu gidip kahvenizi için ve güzel dekorasyonu eşliğinde bol bol fotoğraf çekin derim. :)

Kropka Coffee & Bakery

 

Bulunduğu konum itibariyle oldukça göz önünde olan Kropka Kadıköy'de tercih edilebilecek güzel atmosferi olan kahve mekanlarından biri. Mekanın içi de dış cephesi kadar güzel ve keyifli. Kahvesinin iyi olduğunu ilk başta söylememiş olsam da tabi ki anlamışsınızdır :) Ayrıca ev yapımı tatlıları da var daha ne olsun. Bir kahve alıp cam kenarına oturup bütün o Kadıköy'ün coşkulu kalabalığını sakince izleyebilirsiniz.

 

Rafine Espresso Bar

 

Kadıköy'de iki tane şubesi bulunan Rafine Espresso Bar kahve severler için önerebileceğimiz mekanlardan. Oldukça iyi ve  kaliteli kahve yapıyorlar. Mekan olarak iki şubesi de çok büyük değil ama genelde her gittiğimizde rahatlıkla yer buluyoruz. Belkide bizim şansımız :) Ayrıca söylemeden geçmeyelim kahve yanında yiyebileceğiniz tiramisu, kabaklı cheesecake ve sandviç gibi seçenekler de var.  Cheesecake'i kalp biz.

 

Coffee Manifesto

 

Coffee Manifesto'nun kahvesini ilk olarak İstanbul Coffee Festival'inde denemiştik ve kahvelerinin oldukça başarılı olduğunu düşünmüştük. Hala düşünüyoruz :) Kadıköy'de iyi ve değişik kahve içebileceğiniz yerlerden. Mekanın oldukça küçük olduğunu da söylemeden geçmeyelim.

Fatcat

 

İlk başta isminin tatlılığıyla gönlümüzü fetheden Fatcat devamında da cheesecake ve kahvesiyle bu durumu devam ettirmiş oldu. Genelde mekanın kalabalık olduğunu söylesek yalan olmaz. Mekanında oldukça şirin olduğunu da düşünürsek  Kadıköy'de gidilesi yerlerden biri.

moda fat cat
bottom of page