top of page

Kadıköy Kahvaltı Mekanları

09.09.2017 | Gonca Kaya

Yemek yemeyi sevmeyen insan yoktur herhalde. Varsa da sorunun yemekte olduğunu düşünmeyenlerdeniz biz efenim.

Gelelim günün en güzel öğününe yani Kahvaltıya. Özellikle çalışanlar için; eminim  ki hafta içi kahvaltıları pek koşuşturmacalı geçiyordur. Bu sebepten hafta sonu kahvaltılarına büyük iş düşüyor. Evde hazırlayıp keyif yapmak ayrı bir güzel olsa da; dışarıda yeni tatlar denemek de hiç fena bir seçenek değil. Tabi dışarıda kahvaltıya gitmeden önce ne yapmalı; hayal kırıklığına uğramamak için araştırmalı. Araştırıp hatta gidip deneyenlerin tavsiyelerini dinlenmeli falan filan :)

Naçizane size Kadıköy’de gidip, beğendiğimiz, bizce denemelisiniz dediğimiz mekanları listeleyeceğiz. Sıralama sizi yanıltmasın en sevdiğimizden başlamadık,  Hadi buyrunuz:​

Munchies

Munchies’in ilk açıldığında benzerlerinin olmaması gibi bir artısı vardı. Yani pancakeli kahvaltı mı deyip koşturduğumuzu hatırlıyorum. Başta tek eksiği mekanın küçük olmasıydı neyse ki şimdi Moda’da daha büyük bir yere geçiş yaptılar, biz de sıra beklemekten kurtuluverdik.

Pancake kahvaltısı her ne kadar tuzlu kahvaltılıklar olsa da tatlı ağırlıklı, tatlı severler için harika; tuzlu sevenlerin bilgisi olsun.

Cafe Zoo

Sen yenisin galiba deyip, aslında biraz da çekinerek gittiğimiz mekandır. Öncelikle mekanın dekorasyonu insanı içeriye davet eder nitelikte. Gözümüzü şenlendiren bu mekan ; sunumuyla, kahvaltılıklarının tazeliğiyle bizim kalbimizi de fethetti.

Hemen bir daha gidelim muhabbetine gidik (ve gittikte). Serpme kahvaltı seçeneği mevcut belirtmeden geçmeyelim 1 kişilik kahvaltı 2 kişiyi doyuracak nitelikte. Yanında istediğimiz melemen de oldukça başarılıydı.

Zapata

İspanyol omleti diye birşey yapıyorlarmış diye duyum alıp, akabinde soluğu aldığımız mekan olur kendisi.

Gittiğimizde kahvaltı menüsünün oldukça zengin olduğunu hatta vegan kahvaltı seçeneğinin bile olduğunu görmüş olduk.

Mıhlama konusunda da iddalılarmış. Bir dahakine diyoruz artık. :)

Son olarak; ekmekleri için ayrı bir parantez açmak isterim. Ekşi mayalı ekmeği ve mısır ekmeği oldukça lezzetliydi.

Süt Yumurta Reçel

Süt Yumurta Reçel kahvaltı olayını çözmüş bir mekan. Uzun zamandır bu işi aynı samimiyetle yapıyorlar. Yalnız bir menü var ki karar vermesi çok zor :D

Pişi Breakfast&Burger Kadıköy

Beşiktaş'ın ünlü kahvaltıcılarından Pişi artık Kadıköy’de de var. Çeşit çeşit pişilerle kahvaltımızı renklendiren mekan sevdiklerimizden.

Juliet Rooms Kitchen

Moda’nın ara sokaklarında yer alan cafe bize aşırı tatlı gelmekte. Kahvaltı için tercih edebilirsiniz.

Mutlaka henüz gitmediğimiz ve çok leziz kahvaltı menüsü olan kafeler mevcuttur. Şimdilik en sevdiklerimizi listeledik. Umarız listemiz damak zevkinize hitab eder.

Ve son olarak sevgili Cemal Süreya’nın söylemekten ve duymaktan hiçbir zaman bıkmayacağımız sözünü dile getirmek isteriz.

“Yemek yemek üstüne ne düşünürsünüz bilmem

Ama kahvaltının mutlulukla bir ilgisi olmalı”

bottom of page