top of page

L’intermezzo Brüksel’de Bir Küçük Makarnacı

05.01.2017 | Gonca Kaya 

Eminim ki birçoğunuz benim gibi dışarıda yemek yemeğe gideceğiniz zaman hayal kırıklığına uğramamak için önceden araştırma yapıyorsunuzdur. Aslında araştırmadan kastım bir tık uzaklıktaki yemek ve mekan tavsiyesi veren internet uygulamaları. Peki ya yurtdışındaysanız ve internetiniz yoksa o zaman ne olacak? Hemen cevaplayayım. Ya spontane takılıp şansınıza güveneceksiniz yada araştırmanızı önceden yapacak kendinizi garantiye alacaksınız. Normalde bu araştırma konularını hiç atlamam ama Brüksel gezimizde bu ayrıntıyı atlamıştım. İşte tam da bu zamanda tamamen tesadüf eseri rastladığımız, harika makarnalar yapan ve tekrar tekrar gelmek isteyeceğim Brüksel deki küçük İtalyan restoranını keşfettik. Belki araştırma yapmış olsaydık da aynı yere gidecektik ama ne yalan söyleyeyim böylesi de keyifli oldu.

 

Beni enfes makarnasıyla bu kadar şaşırtan restoranın adı L’intermezzo. Intemezzo bir tiyatro veya operanın perde aralarında çalınan beste anlamına gelmekteymiş. Böyle bir isminin olması hemen La Monnaie Opera House’ un yani opera binasının yanında bulunuyor olmasından olabilir diye düşünmekteyim.

 

Makarnalardan bahsedecek olursak duvarda asılı bir listeleri var ve bu listede her damak tadına uyabilecek çeşitte makarnalar mevcut. 3 kişi olduğumuz için 3 çeşit deneme fırsatımız oldu ve hepimiz memnun kaldık bunu da bir dip not olarak düşmekte fayda var.  Ayrıca makarnanıza eşlik edebilecek çeşitli ev yapımı şarapları da mevcut. Ben denemedim ama deneyenler tavsiye ediyorlar.  Ayrıca söylemeliyim ki 30 yıldır devamlı bu mekana gelen müdavimleri varmış.

 

Yalnız birkaç ayrıntıyı da es geçmeyelim L’intermezzo yalnızca cuma ve cumartesi akşamları hizmet vermekte diğer günlerde akşamları açık bulamıyorsunuz bu küçük restoranı. Çoğu yorumda bulunan kişi bu durumdan şikayet etmiş ancak benim hoşuma bile gitti. Kaliteden ödün vermeyen ve iyi hizmet veren restoranların böyle kurallarının olması yadırganmamalı bence.  Şahsen saygı duydum. Diğer güzel ve herkesin bir nebze önem verdiği ayrıntıda fiyatların oldukça uygun olması.

 

Yolunuz Brüksel’e düşerse birde makarna seviyorsanız uğrayacağınız adres belli bence. Tavsiye benden denemesi sizden :)

bottom of page